To content | To menu | To search

Wszytkie bilety świata

Home › Kalkulator leasingowy getin

Kalkulator leasingowy getin

Rozpoczynając nową działalność gospodarczą zazwyczaj nie mamy wielu wolnych środków pieniężnych, aby kupić firmowy samochód. Ale nawet jeżeli firmowy budżet pozwala na kupno pojazdu czasem warto rozważyć o finansowaniu tego zakupu na raty a gotówkę wykorzystać na inne potrzeby. Planując kupno w formie ratalnej warto brać pod rozwagę kredyt bankowy na zakup auta lub leasing na samochód. W czym różnią się wskazane metody finansowania? Które wygląda na bardziej opłacalne dla nowego przedsiębiorstwa? Leasing na samochód jest finansowaniem bardzo często stosowanym przez młode firmy. Umożliwia co najmniej kilka oszczędności a także zaliczenie w kosztach podatku vat. Pamiętaj, że podatek VAT może zostać odliczany dwukrotnie. Przy opłacaniu raty leasingowej i przy zakupie samochodu po leasingu. Co ważne cała procedura zawarcia umowy na auta w leasing jest o wiele szybsza i mniej skomplikowana. Powinieneś jednakże pamiętać, że samochód wzięty w leasing nigdy nie staje się naszą własnością a tylko i wyłącznie będziemy jego dzierżawcami.

kalkulator leasingu samochodu używanego
Natomiast jeśli chodzi o pożyczkę, sama procedura przyznania nam go jest o wiele mocniej skomplikowana i w głównej mierze zależy od naszej zdolności kredytowej.

Otrzymanie pożyczki i spłacenie go oznacza tutaj, że samochód, który spłacaliśmy po uregulowaniu ostatniej należnej raty staje się już naszą własnością.

Bezpośredniej odpowiedzi na zapytanie, co będzie lepsze: kredyt samochodowy czy leasing na samochód firmowy nie ma. Przy każdej opcji znajdujemy fakty przemawiające za i przeciw.

Opłaty leasingu jak i kredytu firmowego na samochód są bardzo podobne do siebie. Wybór opcji finansowania zależy indywidualnie od potrzeb właściciela firmy..


<< Poprzedni
Następny >>