To content | To menu | To search

Wszytkie bilety świata

Home › Jak zorganizować wyjazd w góry?

Jak zorganizować wyjazd w góry?

Gdy nadchodzi lato, wielu z nas zaczyna rozmyślać, w jakim kierunku najlepiej wybrać się na urlop. Ciekawym sposobem na wczasy zarówno z rodziną, jak i z partnerem jest wyprawa w góry.

Jak się do niego mądrze przygotować? Podstawą bagażu, jaki zabieramy w góry są oczywiście górskie buty. To one decydują, w jakim stanie nasze nogi zakończą wczasy. W góry lepiej nie powinno się zakładać nowych traperów.

Może się okazać, że obcierają stopy i na wiele godzin spaceru nie są wcale komfortowe.

Jeżeli nie posiadasz odpowiednich butów na wycieczkę w góry, zakup odpowiednio wcześniej. Będziesz miał trochę czasu, aby rozchodzić nowe buty. Na górskiej ścieżce bez wątpienia przyda się wygodny plecak. Powinien mieć możliwość regulacji szelek. To pozwoli kręgosłup nie będzie nadmiernie obciążony.

Szelki powinny być również dosyć szerokie, aby nie wpijały się w ramiona. Kiedy wybierasz się w góry, warto pamiętać, że pogoda na górskich szczytach w mgnieniu oka może się zmienić.

W bagażu należy mieć uszykowane ubrania na każdą pogodę.

Niezbędne będą ubrania przeciwdeszczowe. Sprawdzi się tu obszerny nieprzemakalny płaszcz. Niezależnie od temperatury w momencie wyjścia na szlak, warto zabrać ze sobą coś cieplejszego oraz nakrycie głowy.

Równie istotne jest chronienie głowy przed ostrymi promieniami słońca, jak i chłodem. Na górską wyprawę koniecznie przygotuj lekkie, pożywne jedzenie oraz zapas wody. W każdej chwili możesz zgłodnieć. To niesamowicie ważne, żeby po drodze nie stracić energii. .