To content | To menu | To search

Wszytkie bilety świata

Home › Jak zabezpieczyć nasze włosy przed wypadaniem - dowiedz się więcej

Jak zabezpieczyć nasze włosy przed wypadaniem - dowiedz się więcej

Pierwsze objawy łysienia są zwykle ignorowane. Nadmierne wypadanie włosów spowodowane może być nieodpowiednią pielęgnacją, niedobrym jedzeniem a także brakiem podstawowych mikroelementów, stresem albo porami roku. Na łysienie narażone są panie w ciąży i okresie połogu, co również ma związek z normowaniem się poziomu hormonów w organizmie. Przewaznie w takich problemach panie sięgają po sprzedawane środki wspomagające i odżywiające włosy.

Nie pamiętają natomiast o ograniczeniu prostowania włosów, suszenia, malowania czy dokładnego oczyszczania skóry głowy. Czysta skóra szybciej przyswaja te substancje zewnętrzne, które mają przywrócić urok włosów i aktywować ich porost w miejscach, gdzie utrata jest największa. Niestety tegotypu środki należy stosować regularnie przez parę miesięcy, by efekt był zauważalny. Zatem należy uzbroić się w cierpliwość i być skrupulatnym w działaniach, by zadowalać się bujną czupryną, lśniącymi, zdrowymi włosami od cebulki aż po same końce.

Zanim na własną rękę zaczniemy stosować takie środki trzeba upewnić się, że wyniki hormonów tarczycy, testosteronu, estrogenów, prolaktyny są w normie i nie ma kolejnych stanów chorobowych, których objawem bywa łysienie. Trzeba pamiętać o regulowaniu stanu mikroelementów od wewnątrz, korzystając z leków na łysienie zaleconych przez specjalistę. O ile zmiana stylu życia, posiłków, wspomagania i mniej stresowe życie umożliwiają ograniczyć utratę włosów spowodowane tymi czynnikami, to w odniesieniu do poważnych zmian chorobowych niezbędne są rozpoznanie i terapie specjalistyczne. Może ono być czasochłonne i skomplikowane..