To content | To menu | To search

Wszytkie bilety świata

Home › Głodówka a tracenie wagi czy to ma sens?

Głodówka a tracenie wagi czy to ma sens?

Kiedy tak właściwie nie jemy, nie dostarczamy do organizmu kalorii.

Wówczas nasz metabolizm rozpoczyna trawić nagromadzoną tkankę tłuszczową.

Wydaje się w takim razie, że głodówka to zdumiewający sposób na redukcję masy ciała ludzkiego. Czy jednak żeby na pewno? Profesjonaliści akcentują, że długotrwałe nie dostarczanie do organizmu cennych substancji odżywczych jest groźne dla zdrowia! Warto w związku z tym dowiedzieć się kiedy oraz w jakim celu można stosować głodówkę i jak długo ma ona trwać.

To nie zawsze jest nieefektywne! Zjawiskiem jest, że zawodowcy wielokrotnie zalecają przeprowadzanie całodniowych głodówek.

Nie ma to jednakże na celu redukcji masy ciała ludzkiego a oczyszczenie organizmu ludzkiego z nagromadzonych toksyn, które mogą sprawiać liczne problemy zdrowotne.

W celu tracenia wagi zaleca się stosowanie diet o małej wartości energetycznej. Skuteczność bazuje na tym, że nie pozbawiamy się żadnych składników odżywczych, ale przyjmujemy ich nieco mniej niż naprawdę potrzebujemy. W owym czasie nie czujemy zmęczenia, głodu ani innych niedogodności. Na początku waga powinna spadać prędzej. Usuwamy albowiem z organizmu nadmiar wody. W późniejszych etapach proces redukcji tkanki tłuszczowej nieco zwolni, jakkolwiek nie powinno to być niepokojącym objawem.

Oczyszczanie organizmu ludzkiego z toksyn może stać się znamienitym początkiem do późniejszej diety.

Warto jednakże pamiętać, żeby w czasie trwającej maksymalnie jeden dzień głodówki uzupełniać niedobór płynów. Spożycie wody powinno oscylować nawet w granicach dwóch litrów na dobę. Jest to minimalna, przepisywana przez profesjonalistów dawka..